We are playing every day. Let me know on SKYPE kaja_from_earth or ICQ 649-933-647 and you can join us.

Others in CZ

Šťourání se ... aneb primitívní zásahy do hry

20. února 2011 v 0:30 | kaja
Dneska se pohrabeme přímo v útrobách. Tady je pár rad, jak si upravit hru na míru.

Pokud často měníte schema, čas nebo jiné parametry hry, existuje program jménem "Atomic Bomberman Launcher" ( ke stažení zde ) . Pokud si ho stáhnete a nakopírujete do složky s bombermanem, automaticky vycucne veškeré nastavení z options, takže nebudete muset znovu vše přenastavovat.

Pomocí tohoto programu už nemusíte měnit nastavení zdlouhavou cestou přes  menu a options, stačí když po odehraném matchi celou hru vypnete ALT F4kou, nastavíte nové údaje a kliknete na "Launch".  A jeho největší plus na konec, při výběru mapy, zobrazí i její náhled. +++
ablauncher

Otravné věci

1) Pokud vás štvou nějaké zvuky ve hře,  tak ve složce BOMBERMAN/DATA/SOUND si je můžete odstranit. Který zvuk je který, to už si budete muset zjistit sami, ale pokud by vám vadila jen hudba (v menu nebo mezi hrami), tak můžete odstranit tyto soubory:

menu.rss
lose.rss
draw.rss
network.rss
win.rss

2) Nebaví-li vás ta zdržovačka po spuštění hry (trvá to asi 10sec než se dostanete do menu, nebu musíte zmáčknout 3x enter), ve složce BOMBERMAN/DATA/RES najděte soubor valuelst.res, editujte ho, najděte řádek "12, 7". Číslo 12 nechte na pokoji, ale číslo 7 je počet sekund mezi jednotlivými obrázky. Můžete ho buď snížit, nebo nastavit "0". Pokud by se vám to i přesto zdálo zdlouhavý, ve složce BOMBERMAN/DATA/RES najděte obrázky:

hslogo.pcx
iplogo.pcx
title.pcx

a všechny je smažte.

To by bylo asi všechno. Pokud se mi podaří najít ještě něco užitečného, dám to sem. Stejně tak  počítám, že i vy se podělíte, když něco objevíte ;).

Dávkové soubory pro líné hráče

6. února 2011 v 4:48 | kaja
Připravil jsem zde balík dávkových souborů. Všechno co je třeba udělat, je stáhnout tento balík a nakopírovat všechny tři soubory do složky s bombermanem.

RESFOX
Pro ty co používají Firefox a mají problém se zahlcením paměti, je tam dávkový soubor  RESFOX.BAT
Jeho spuštěním, spustíte hru atomic bomberman, zároveň restartujete firefox a uvolní se většina paměti. Navíc se automaticky ukončí torrenty a smaže soubor bmudp.log, který ve složce bomberman zbytečně zabírá místo. Nakonec se znovu spustí Firefox a to prímo na stránce s chatem.

RESBOMB
Toto je dávkový soubor pro netrpělivé nátury. Kdo někdy vytvářel server, tak ví, že  po skončení hry je třeba chvíli čekat, než vás to vyhodí zpátky do menu. Pokud se vám nechce čekat, spusťte tento soubor, a celá hra se vypne a zase zapne během dvou vteřin.

Abyste se nemuseli nikde proklikávat a hledat ikonky, doporučuju stáhnout si také program HOTKEYP, a nastavit si pro tyto dva soubory klávesové zkratky. Zvlášť v případě souboru RESBOMB.BAT je to užitečné.

Dávkové soubory je možné dále upravovat. V případě že nepoužíváte firefox, je možné celý řádek smazat nebo doplnit místo firefoxu jiný prohlížeč. To samé pokud nepoužíváte uTorrent. Dále je možné doplnit příkazy pro smazání dalších dvou nepotřebných souborů CRITLOG.TXT a BMSTATS.TXT, pokud vás nezajímají statistiky hry.

Laguje celá rodina...

25. ledna 2011 v 20:21 | kaja
Lagování bývá  způsobeno hlavně pomalým internetovým připojením, tudíž by se to mělo v dnešní době stávat už jsen zřídka. Atomic Bomberan je totiž v tomto ohledu celkem nenáročná aplikace, pokud ovšem někdo během hry, nestahuje nějaký ten gigový film z torrentů, že?
Hraní  AB po internetu vyžaduje rychlost pouhých 512 kbit/s jak download, tak upload.

Lagování tedy může být způsobeno buď mizernou rychlostí:
- downloadu, což se projeví tím že hráč sám sebe vidí plynule, ale ostatní se trhají,
- nebo uploadu, kdy heráč vidí sebe i ostatní plynule, ale ostatní hráči ho vidí trhaně

Takovym místním prebornikem v lagování je uživatel NeoN, který má bud internet od vodafonu nebo během hry úmyslně prerusovane vypíná a zapíná modem.

jeho teleportační časoprostorové skoky,
jeho plamen, který likviduje všechno a všude, aniž by vůbec kdy položil nějakou bombu,
jeho nezničitelné hologramy,  rozseté napříč hrací plochou,
jeho maskovací technologie, jejíž úroveň zatím nemá konkurenci, a díky níž NeoN čas od času prostě bez varování zmizí a už se do konce hry neobjeví,
a jeho bomby, které projdou skrz vás, skrz cihlu i skrz kámen a nedají se nijak zastavit, odkopnout ani odboxovat,

ve mně vyvolávají dojem, že tuto disciplínu Neon provozuje závodně a utvrzují mě v závěru, že se stále ještě je co učit.

BUGY jsou a budou ...

24. prosince 2010 v 0:47 | kaja
...jejich hlavní příčinou je kolísání připojení jednoho z hráčů. Tudíž čím víc počítačů je připojeno, tím větší je šance, že hra spadne. Proto je třeba si určit pár preventivních opatření, abychom počet chyb ve hře minimalizovali.

Bod 1 - Ještě před hrou vypněte všechna stahování včetně torrentů a vůbec všechny aplikace které by mohly brzdit připojení nebo paměť.

Bod 2 - Pokud je to jen trochu možné, tak vypněte i firewall (včetně toho windowsáckýho).

Bod 3 - Pokud někdo vytvoří server a vy už jste se připojili, tak se neodpojujte. Chvíli to totiž trvá než se informace o tom že jste se odpojili dostane k servru, a pokud tvůrce servru mezitím hru odklikne, server se vám bude snažit poslat data, ačkoli vy už ve hře nebudete a hra se zasekne na "99% sending data". (BUG)

Bod 4 - Pokud je vytvořen server, snažte se připojit co nejdříve. Čas od času připojení zakolísá každému, během hry se to většinou nějak  vykompenzuje, ale když se to stane ještě během připojování k servru, tak se do hry ani nedostanete. Čím delší dobu bude server čekat na ostatní hráče, tím  větší je šance že nastane BUG.


Bod 5 - V menu kde si vybíráte barvu hráče, nezapomeňte dát ostatní hráče OFF. Pokud byste na nějakého zapomenuli a nechali mu nastavený stejný  KEY, hra si to přebere jako chybu a dál vás to nepustí. A stejně jako v předchozím případě se vám server bude snažit posílat data.

Bod 6 - Také se neodpojujte během hry. Pokud to uděláte, ostatním hráčům se další kolo buď vůbec nenačte, a nebo se načte, ale ve hře zůstane váš panďulák, kterej nepude žádným způsobem zničit. V každém případě tím zkazíte hru všem ostatním.

Bod 7 - Snažte se nepoužívat ALT+TAB během hry.

Bod 8 - Pokud se vám zdá, že je hra nějaká zpomalená, trvá to dlouho než vytvoříte server anebo než se připojíte, vypněte hru, jeďte do složky BOMBERMAN a smažte  soubory bmudp.log a critlog.txt. Pak znovu hru spusťte.


Bod 9 Pokud jste dodrželi všechna pravidla a stejně vám pokaždý spadne hra, tak pánbůh s vámi.

Pro začátečníky

19. září 2010 v 6:39 | kája


LEKCE 1 - kopačka, odkop


kopacka
Když ho nemůžeš porazit hlavou, použij hrubou sílu. Něco takového nás kdysi učili ve škole. Apatickým dětem se říkalo flákači, ty seděli většinou v zadních lavicích s výrazem prvoligového autisty,nezvedli pazouru jak je rok dlouhej a učitlé je ignrovali.Těm bystřejším, aktivním, kterým to pálilo, tak o těch se říkalo že jsou to bedny. A těm se pak dávalo o přestávkách zabrat. Určitě pomatujete ten profláklej song dvou největětších šikanátorů na škole, bratří Ryvolů "Tak kopni do tý bedny". No, a tady je to podobný.
Kopání je základ. Pokud sebereš tadytu věcičku, dokáže tvůj panďulák odkopávat bomby skoro až do berlína. Navíc poslední dobou zjištuju, že velký množství hráčů neumí poslanou bombu zastavit, což je dost zvláštní, ponevač kromě šipek se v týhle hře používaj jenom dvě tlačítka, a jedním z nich se bomby pokládaj.Takže přátelé, pokud  vám stále nejde zastavit bomba, pokud jste stále bezdradní, tak mám pro vás nápovědu.  Je to to druhé tlačítko (ale pst, nikomu ani petr muk). 
 

Reklama