We are playing every day. Let me know on SKYPE kaja_from_earth or ICQ 649-933-647 and you can join us.

Hledá se terminátor... chci říct programátor

Hledá se programátor...

23. února 2011 v 3:00 | kaja
Hledá se programátor, který by byl ochoten a hlavně schopen, prohrabat se ve hře Atomic Bomberman a udělat pár vylepšení, pokud by byly vůbec proveditelné.

Zvýšit počet PC
Pokud se hraje síťový hra, je možné aby spolu bylo propojeno pouze 5 PC, tedy jeden server a 4 počítače, které se k němu připojí. Od té doby, co lze hrát Atomic Bomberman i po internetu, se to stává zcela nedostačujícím. Málokdy se sejdou u jednoho počítače dva hráči a tudíž je dost nepravděpodobné, aby se při hře přes internet sešlo ve hře víc jak 5 hráčů.

NODE NAME namísto "NET"
Upravit hru tak, aby NODENAME hráčů, které je vidět, když se hráči připojí k servru, bylo zobrazeno jak při výběru barvy hráče před započetím hry (nyní je tam napsáno pouze "NET") , tak na konci hry (a mezi hrami) ve score listu. Tedy tam kde je nyní "PLAYER 1" v bílé barvě, bylo zobrazeno nodename bílého hráče. A další věc, když už jsme u score listu, bylo by dobré, aby byli na konci hry všichni hráči seřazeni podle winů, případně killů, od nejlepšího (nahoře) po nejhoršího (dole).

Chat ve hře
Nebo spíš před hrou - v network menu, kdy se čeká na připojení ostatních hráčů a mezi hrami, než začne načítání další mapy. ( Pokud si dobře pamutuju, tak jeden z takových primitivních chatů, byl v prvních doomovkách, kde se zmáčklo písmeno "T" nebo jiná klávesa a šlo poslat zpávu protivníkovi.)

Jména hráčů
Myslím tím přidat v OPTIONS, tam kde nastavujou klávesy KEY0 a KEY1 další řádek pro jméno hráče.
To jméno by pak bylo zobrazeno na výsledkové listině, místo "PLAYER 1". Zároveň, při výběru hráče před hrou, už by tam nebylo KEY0 a KEY1, ale přímo to jméno. Navíc by toto jméno mohlo být zobrazeno i v chatu, pokud by byl.


Hra v okně
Ano, toto zde skutečně chybí. Spousta známých to hraje v pracovní době a v časech čtyřiadvaceti palcových monitorů, to už člověk musí mít hodně široká ramena, aby zakryl full screen bombermana vlastním tělem, když vejde do dveří nezvaný host. Ona sice je tu jedna možnost, ale vyžaduje instalaci virtuálního počítače, což trvá nějakou dobu a vyžaduje to několik giga místa na disku. Prostě ve srovnání s obyčejným hraním her v okně je virtuální PC velice krkolomné řešení.

Signál oznamující připojené hráče
Tohle zrovna není zas tak podstatná funkce, ale občas by se hodila. Jde o nějaký buď zvukový nebo vizuální signál, který by mi oznámil, když mám vytvořeý server a nemám hru full screen (mám ji minimalizovanou pouze na liště) , že se někdo připojil. Šlo by tedy buď o zvukový signál nebo blikání okna v liště (podobně jako je to při přijetí zprávy na icq), který by mě upozornil, pípal nebo blikal do té doby, než se vrátím zpátky do hry.

Replay
Možnost ukládat a přehrávat odehrané hry. Nemyslím tím ukládání videa, to by bylo vcelku náročné na hardware, a nejspíš by to i zpomalovalo hru. Spíš by stačilo, kdyby se ty informace o stisklých klávesách, které posílám já ostatním hráčům a které přichází od ostatních hráčů mně, automaticky někam ukládaly, a pak se daly zpracovat krok za krokem, klávesa po klávese pomocí replaye. (Myslím že podobně je to zpracované ve sportovních hrách je to například v NHL nebo FIFA)

Automatický start mezi hrami
Aby už se nemuselo po čekat několik vteřin, než bude možné odentrovat hru a zahájit další kolo. Zvlášť pokud byla v předchozím kole remíza, je to zatím velice úmorná zdržovačka.

Pauznutí hry
Tady není celkem co dodat. Pauznutí hry, pokud by tvůrce hry měl nějaký problém, mohl by zastavit hru a napsat ostatním do chatu důvod. Stejně tak pokud by měl někdo jiný problém, třeba pokud by mu hořel pes, napsal by to tvůrci a ten by hru pauznul.

Eliminovat bugy
V současnoti se ve hře po internetu vyskytují tři druhy bugů.
1) Pokud někomu spadne připojení
2) Pokud někdo násilně ukončí hru (alt+f4, taskkill)
3) Pokud si někdo přede hrou nastaví u dvou hráčů stejné KEY

Ve většině těchto případů nastane bug. Buď proto že server nemůže dokončit proces posílání dat, v tom případě se tvůrci hra zasekne na modrém "sending data" okně s hodnotou 99%, přičemž ostatní hráči vidí pouze prázdné hrací pole, nebo proces dokončí, všechna data pošle, ale panďulák hráče, který se předčasně odpojil ze hry zůstane nehybně stát a nepůjde žádným způsobem zabít. V obou případech hra prakticky končí. Přitom by stačilo udělat ve hře pár změn, které by zajistily buď to, aby tento hráč ze hry uplně zmizel, nebo aby ho alespoň nahradil počítač.

Automatické spuštění hry
Tím nemyslím urychlení čekací doby mezi jednotlivými koly, ale automatické spuštění po připojení plného počtu PC. Čili vytvořený server by sám čekal, až se připojí plný počet možných počítačů ( v součastnosti jsou jen 4) a pak by bez jakéhokoli nutnosti mačkání kláves automaticky skočil na obraovku, kde se vybírají hráči.

Záznam výsledků
Aby se ukládal po každé hře SCORE LIST do textového souboru.

Jména síťových hráčů
Pokud by nešlo přidat jména hráču, tak toudelat tak, aby alespon ve vyberu hracu, bylo videt
jmeno počítače síťového hráče (nodename síťového hráče) misto prosteho "NET".free counters
 
 

Reklama