We are playing every day. Let me know on SKYPE kaja_from_earth or ICQ 649-933-647 and you can join us.

Bomberman Editor

Bomberman Editor

10. května 2011 v 21:10 | kaja
Pokud byste si chtěli vytvořit vlastní mapu, tak je to možné. Do editoru se dostanete tak, že spustíte hru a hned v úvodním menu podržíte klávesu "CTRL" a stisknete 6x za sebou klávesu "E". Poté se objeví možnosti jak pro vytvoření nové mapy, tak i editaci mapy již vytvořené. Stačí stisknout na numerické klávesnici jedničku či dvojku.

Vytváření mapy se provádí nejlépe pomocí myši. Levým tlačítkem pokládáte plochu (cihly, kameny, trávu), pravým tlačítkem určíte počáteční pozici hráčů. V levém horním rohu pak vidíte, kterého playera máte zrovna vybraného. Pokud je tam "1" tak kliknutím pravého tlačítka kamkoli na hrací plochu, nastavíte jeho počáteční pozici. Další hráče přepínáte klávesami "+" a "-" na numerické klávesnici. Tabulátorem "TAB" měníte plochu.

A teď pár klávesových zkratek pro jednodušší vytváření:

TABtyp podkladu (cihla/kámen/tráva)
NUM+ NUM-výběr hráče
CTRL + Fcelou plochu pokryjete kamením, cihlami či trávou, podle toho, co jste si zrovna navolili tabulátorem
Dnastavíte density (hustotu cihel), čím méně procent, tím více děr bude ve zdi
CTRL + Bnastavíte základní schému >> basic.sch
CTRL + Nnastavení jména mapy
P
editor powerupů, kde můžete hráčům přidělit určitý počet zbraní už na začátku hry, nebo upravit
pravděpodobnost objevování se vybraných powerupů, či je úplně zakázat
Tnastavíte hráče do červéno či bílého týmu, pokud by se hrála teamplay
NUM 0zobrazí mapu po segmentech
ESC
ukončíte editor, ale ještě předtím ze vás zeptá na jméno mapy pokud už jste ho nenastavili dříve
a jestli mapu chcete nastavit jako aktuální, abyste nemuseli lézt do OPTIONSA na závěr několik rad co a jak, nebo spíš co a jak NE.


CHYBA PRVNÍ - PŘÍLIŠ MNOHO ŠUTRŮ


No, tohle není zas tak velká chyba, ale chyba to je. Ačkoliv spousta hráčů má takové arény (basic,sch, airchaos.sch, airmail.sch) ráda, protože jsou napínavý až dokonce. Jednou to skončí tak, podruhé zase onak. Konečné score bude většinou vyrovnané (10:8 a pod.), protože se zde vymazávají rozdíly mezi dobrými a ještě lepšími hráči. Podle mě jde o nudné a zbytečně dlouhé mapy, se spoustou schovek, takže pokud někdo není opravdu výrazně lepší než ostatní, končí většina her zavíračkou (enclosement depth) a pak už je to 50:50.

CHYBA DRUHÁ - PŘÍLIŠ MNO ŠUTRŮ V LAJNĚTo je v podstatě podobný případ jako výše, rozdíl je akorát v tom že schéma vypadá celkem uspořádaně a hratelně. Nicméně po vybílení všech powerupů nastane chvíle kdy jde do tuhýho a dost často se stává, že ačkoli je někdo nabitej až na půdu, musí se honit za tím druhým "ňoumesem" další dvě minuty, což z velký části skončí zase jen remízou.


CHYBA TŘETÍ - ŠUTRY V LAJNĚ + ZABARIKÁDOVANÝ KONCEPředchozí chyba je zde ještě vyšperkovaná tak, že konce obou souvislých "pohoří" jsou přinýtovaný ke konci herní plochy,
takže z levého horního rohu do pravého dolního byste se dostali, no nejdřív tak o vejkendu.

Výjimku tvoří pouze lajny přilepené po celé délce ke straně hrací plochy. Hra je pak o něco rychlejší a agresivnější.


CHYBA ČTVRTÁ- PŘÍLIŠ MALÁ HERNÍ PLOCHA

Vzniká v případě, kdy je větší počet hráčů nahečmán na malé ploše. Hráči se nemůžou hnout, nemůžou položit bombu.
Hra často končí remízou - smrtí všech hrajících hned v zárodku. Pokud se ovšem nenajde někdo inteligentní, kdo si všimne že výhodou je v takovýchto arénách nepokládat zezačáku bomby vůbec. Ten kdo totiž položí bombu jako poslední, většinou buď vyhraje, nebo je to plichta, čímž může nastat další paradoxní situace, totiž že nikdo z hráčů napokládá bomby.

CHYBA PÁTÁ -PŘÍLIŠ ROZDÍLNÉ POČÁTEČNÍ POZICEJedna z mála chyb, terá není obyčejně na první pohled zas tak doočí bijící jako ty ostatní. V takovýchto schémtech záleží na pozici víc než na všem ostatním. Můžete bejt sebelepší, když dostanete pozici 5 nebo 4 (což nemusíte dostat jen když ste si vybrali zelenou či modrou barvu, pokud máte v options nastaveno RANDOM) jste prakticky ze hry. Tento match vyhraje na 90% hráč číslo 3 a nezáleží na tom jak špatný hráč to je. Ještě horší pozici než jsou pětka a čtyrka mají hráči 1 a 10, tam už je od začátku hotovo, bude to krutý boj opředposlední místo. :)


Ještě poznámka na konec:
Cihel byste měli vytvořit dostatečné množství, alespoň 25 a víc nebo riskujete to, že se vám pod nima nebudou objevovat powerupy jako rukavice a timery, a hra tak ztratí veškerou štávu.

free counters
 
 

Reklama