We are playing every day. Let me know on SKYPE kaja_from_earth or ICQ 649-933-647 and you can join us.

Šťourání se ... aneb primitívní zásahy do hry

20. února 2011 v 0:30 | kaja |  Others in CZ
Dneska se pohrabeme přímo v útrobách. Tady je pár rad, jak si upravit hru na míru.

Pokud často měníte schema, čas nebo jiné parametry hry, existuje program jménem "Atomic Bomberman Launcher" ( ke stažení zde ) . Pokud si ho stáhnete a nakopírujete do složky s bombermanem, automaticky vycucne veškeré nastavení z options, takže nebudete muset znovu vše přenastavovat.

Pomocí tohoto programu už nemusíte měnit nastavení zdlouhavou cestou přes  menu a options, stačí když po odehraném matchi celou hru vypnete ALT F4kou, nastavíte nové údaje a kliknete na "Launch".  A jeho největší plus na konec, při výběru mapy, zobrazí i její náhled. +++
ablauncher

Otravné věci

1) Pokud vás štvou nějaké zvuky ve hře,  tak ve složce BOMBERMAN/DATA/SOUND si je můžete odstranit. Který zvuk je který, to už si budete muset zjistit sami, ale pokud by vám vadila jen hudba (v menu nebo mezi hrami), tak můžete odstranit tyto soubory:

menu.rss
lose.rss
draw.rss
network.rss
win.rss

2) Nebaví-li vás ta zdržovačka po spuštění hry (trvá to asi 10sec než se dostanete do menu, nebu musíte zmáčknout 3x enter), ve složce BOMBERMAN/DATA/RES najděte soubor valuelst.res, editujte ho, najděte řádek "12, 7". Číslo 12 nechte na pokoji, ale číslo 7 je počet sekund mezi jednotlivými obrázky. Můžete ho buď snížit, nebo nastavit "0". Pokud by se vám to i přesto zdálo zdlouhavý, ve složce BOMBERMAN/DATA/RES najděte obrázky:

hslogo.pcx
iplogo.pcx
title.pcx

a všechny je smažte.

To by bylo asi všechno. Pokud se mi podaří najít ještě něco užitečného, dám to sem. Stejně tak  počítám, že i vy se podělíte, když něco objevíte ;).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama